Son yıllarda ülkemiz, özellikle Hollanda, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerden gelen hastalara modern ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor.

Avrupa ülkelerindeki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde İstanbul’u seçmelerini sağlıyor.

Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, İstanbul’a gelen bir turist, konaklama, uçak ve diş tedavisi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki, sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Tabi ki, bir haftalık, medeniyetlerin beşiği olmuş tarih kenti İstanbul tatili de yanına kar kalmaktadır.

Ülkemizde verilen hizmet kalitesinin, hastayla ilgilenme süresi ve gösterilen alakanın Avrupa ülkelerine göre çok üst düzeyde olması, sağlık yatırımlarının genç olması sebebiyle kullanılan yeni teknolojiler de oldukça etkili. Yurtdışından tedavi amacıyla gelen misafirlerimiz en çok; çekilmiş dişin yerine konan, diş vidalama olarak bilinen implant tedavileri, zirkonyum ve porselen kuron köprü tedavileri için gelmektedir. Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu yaşantımızda, diş beyazlatma ve gülme dizaynları hastaların çok tercih ettiği diğer uygulamalardır. Porselen diş yapımındaki gelişmeler, gerçeğinden ayırt edilemeyecek, renk değiştirmeyen, sağlıklı ve estetik dişlere ağrısız ulaşmayı kolaylaştırıyor. Eskiden porselen dişlerin içine konan metallerin yerini alan zirkonyum adı verilen güçlendirilmiş materyaller sayesinde, artık ışık geçirgenliğinin sağlandığı tamamen doğal diş görüntüsünde dişler yapılabilmektedir. Metal destekli olmayan porselen dişlerin diğer bir avantajı ise, çok hafif oldukları için hastanın, ağzına takıldığı anda bu dişlere hemen uyum sağlayabilmesidir. İmplant, porselen kuron-köprü tedavileri, diş beyazlatma gibi estetik uygulamalar en fazla bir hafta gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Sağlık turizmi için İstanbul’a gelen yabancı konukların yanı sıra, izinleri için Türkiye’ye gelen gurbetçi vatandaşlarımız da özellikle yaz aylarında diş kliniklerini tercih etmektedirler.

 

Görüşmeyi başlatın
Size yardımcı olabilir miyim?
Merhaba Kadıköy Dayıoğlu Diş Kliniği sayfasına hoş geldiniz. Yerimiz Kadıköy Çarşı içindedir , size yardımcı olmamızı ister misiniz?